• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gokhanaycom
  • https://twitter.com/gokhanaycom

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Materyal ve Etkinlik Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz.
                                                                                                                            Gökhan AY
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret1051370
Üyelik Girişi
Mevlid Kandili Kitap Ayracı
DKAB TABU OYUNU
DKAB AFİŞ
Site Haritası
Gazete

        

TARİFLER
Sene Başı İşleri
LGS

Kardeş Sınıflar - Merhamet Eğitimi

 

   *Bu etkinlik Değerler Eğitimi ya da Kutlu Doğum Haftasında kullanılabilir.

KARDEŞ SINIFLARIN HEDİYELEŞMESİ

VE

MERHAMET EĞİTİMİ 

Etkinlik Tarihi : Nisan 2011
 
Yer : Küçükçekmece Yunus Emre İÖO-iSTANBUL

Kutlu Doğum Haftası'nda  öne çıkarılan Merhamet Eğitimi Teması ve Değerler Eğitimi - Sevgi Temasını bir arada gerçekleştirmek adına şöyle bir etkinlik yaptım.
Her sınıf kendisine bir kardeş sınıf seçti. Öğrenciler kendi aralarında gönüllülük esasına dayalı olarak para topladılar ve "Kardeş Sınıfları'na" ikram etmek üzere çikolata, kek, baklava, lokum, gül suyu vb. yiyecekler aldılar.

Öğrencilere üzerlerinde Hz. Muhammed yazan yaka kartları dağıtıldı. Bu yaka kartlarında "salavat"'a yer verildi. "Bir tane de sen oku ve O'na bir hediye de sen gönder" yazılı bu yaka kartları "Kardeş Sınıf"a ikramlarla beraber dağıtılmak üzere verildi. Ayrıca öğrencilerden biri ikramların dağıtılması sırasında Peygamberimizin Merhametini anlatan kısa bir yazı okumak üzere görevlendirildi. Her sınıfta görev alan öğrenciler, "Kardeş Sınıf"larını gezerek ikram servislerini, yaka kartı dağıtımlarını ve Peygamberimizin Merhametini anlatan kısa bir yazı okunması faaliyetini gerçekleştirdiler.

Öğrencilerin etkinlik sırasında fotoğrafları çekilerek, bu fotoğraflar gerek okul sitesinde gerekse okulun "Değerler Eğitimi Panosu"nda yayınlandı.

Bu etkinlik sayesinde okuldaki tüm sınıflar birbiriyle "Kardeş Sınıf" oldular ve karşılıklı olarak hediyeleşerek hem aralarındaki sevgi ve dayanışma arttı, hem de "Peygamberimizin Merhameti" hakkında bilgi sahibi oldular.DKAB ÖĞRETMENLERİ GRUBU
NAMAZ VAKİTLERİ
INSTAGRAM
TWITTER


TAVSİYE FİLMLER
SEÇME ŞİİRLER
Sunu İçinden Video Almak