• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gokhanaycom
  • https://twitter.com/gokhanaycom

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Materyal ve Etkinlik Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz.
                                                                                                                            Gökhan AY
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam525
Toplam Ziyaret1246133
Mevlid Kandili Kitap Ayracı
DKAB AKADEMİ VİDEO
DKAB TABU OYUNU
LGS 8. SINIF
Site Haritası
Yönetici
Pano Nesneleri
Dînî Maket Materyaller
Tübitak 2019

ANA SAYFA

 HABERLER

 Seminer talepleriniz için gokhanay54@hotmail.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.► Etimesgut/Ankara Özel Asfa Ferda Koleji öğretmenlerine seminer...

27.08.2019 tarihinde Ankara/ Etimesgut Özel Asfa Ferda Koleji öğretmenlerine "Öğretimde etkili yöntem ve teknikler" adlı seminerimizi sunduk.Ankara Özel Asfa Ferda Koleji yönetici ve öğretmenlerine ilgi ve misafirperverlikleri için çok teşekkürler.►  Keçiören/Ankara Özel Sirac ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine seminer...

26 Ağustos 2019 tarihinde "Öğretimde Etkili Yöntem ve Teknikler" adlı seminerimizi  Sirac Okulları bünyesinde görev yapan aktif bir dinleyici kitlesi ile paylaştık. 2 saat 15 dakika süren seminer keyifli ve dolu dolu geçti.
►Yenimahalle/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

Ankara/ Yenimahalle Aleaddin Özdenören İmam Hatip Ortaokulu'nda Haziran Dönemi Seminerleri kapsamında, 26 Haziran 2019 tarihinde Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler adlı seminerimizi çok güzel bir dinleyici kitlesi ile paylaştık. 3 saate yakın süren seminer çok keyifli ve verimli oldu çok şükür.


►Yenimahalle/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

Ankara/ Yenimahalle Şehit Ömer Halis Demir Aihl'de 
Haziran Dönemi Seminerleri kapsamında, 25 Haziran 2019 tarihinde Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler adlı seminerimizi sunduk. 

  
►Yenimahalle/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

Ankara/ Yenimahalle Şehit Hakan Ünver İmam Hatip Ortaokulu'nda 
Haziran Dönemi Seminerleri kapsamında, 24 Haziran 2019 tarihinde Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler adlı seminerimizi sunduk. Non-stop seminer 2 sa 20 dk, ama sıkılmak yok :)

►Yenimahalle/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

Ankara/ Yenimahalle Şehit Oğuzhan Yaşar İmam Hatip Ortaokulu'nda 
Haziran Dönemi Seminerleri kapsamında 20 Haziran 2019 tarihinde Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler adlı seminerimizi sunduk.

►Etimesgut/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

 Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında 25.04.2019 tarihinde ANKARA / ETİMESGUT - Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler" adlı seminerimizi sunduk.

Seminere katılanların görüşlerini okumak için tıklayın.


►Yenimahalle/Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine seminer...

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her ay farklı etkinliklerle sürdürülen (DÖGEP) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı çerçevesinde Yenimahalle/ Ankara'da çalışan DKAB Öğretmenlerine yönelik "Din Öğretiminde Etkili Yöntem ve Teknikler" adlı seminerimizi 28 Mart 2019 tarihinde Talim Terbiye Kurulu Konferans Salonu'nda sunduk.

Seminere katılanların görüşlerini okumak için tıklayın.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasında seminerimizle ilgili yapılan haber için tıklayınız.

     

Ankara/Yenimahalle EBS 4 No'lu Şube'de DKAB Öğretmenlerine seminer...

23.02.2019 tarihinde Ankara/Yenimahalle EBS 4 No'lu Şube toplantı salonunda DKAB Öğretmenlerine yönelik DİN ÖĞRETİMİNDE ETKİLİ YÖNTEM VE TEKNİKLER adlı seminerimizi gerçekleştirdik.

Seminere katılanların görüşlerini okumak için tıklayınız. 
► SAKARYA'DA FORMATÖR ÖĞRETMENLER YENİ MÜFREDATLARI TANITTI.


SAKARYA DKAB İL FORMATÖR öğretmeni olarak 14 Eylül 2017 tarihinde Yenilenen Öğretim Programları ve Aktif Öğrenme Yöntemleri konusunda sunum yapmak için Sakarya'nın değişik yerlerinden 225 DKAB öğretmeni ile tekrar biraraya geldik.
Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup olarak sunumlarımızı gerçekleştirdik. Atölye çalışmaları, Dijital Eğitim Uygulamaları, Örnek Materyaller, Materyal Hazırlama ile ilgili eğitim çalışması yaptık.

Seminere katılan öğretmenlerin görüşlerini oumak için tıklayın.

SAKARYA DKAB İL FORMATÖR öğretmeni olarak 7 Eylül 2017 tarihinde Yenilenen Öğretim Programları Tanıtımı için Sakarya'nın (Adapazarı/Arifiye/Erenler/Serdivan) merkez ilçelerinden gelen 200'e yakın DKAB öğretmenine yeni programları anlattık. Yeni programın hedefleri doğrultusunda "Din Eğitiminde Örnek Etkinlikler ve İşlenişler" konusunda çalışmalarımızı paylaştık.

Din ve değerler alanı derslerine ait öğretim programları formatör çalıştayı için Türkiye'nin farklı illerinden çok sayıda öğretmenle DKAB İL FORMATÖRLERİ EĞİTİMİ için Kızılcahamam/Ankara'da idik.

8-10 Mayıs 2017

  
2-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul / Zübeydehanım HİE Enstitüsü'nde 

Türkiye'nin değişik illerinden 90'a yakın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
ile "Eğitim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Kursu"nda biraraya geldik. 

"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinde Öğretim Yöntem ve Teknikleri"

ile

"Dkab Dersinde Örnek Olay Yöntemi"

adlı seminerlerimizi sunduk ve atölye çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
DEĞERLER EĞİTİMİ MENTORU YETİŞTİRME EĞİTİMİ
'ne katıldık.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Değerler Eğitimi’nin etkili bir şekilde verilmesi noktasında yeni yaklaşımlar geliştirmek amacıyla çalışmalarına 2016 yılı ocak ayında başlamıştı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yapılan görüşmeler neticesinde bir eğitim programı hazırlandı. Bu program “Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” adı altında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında projelendirildi. Eylül ayında projenin kabulünü müteakip sözleşme imzalanarak proje çalışmalarına başlandı. 

Proje kapsamında 9 ayrı branştan 54 öğretmen Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin’in yönetiminde, üniversiteden akademisyenlerinin rehberliği altında kendi branşları içerisinde değerler eğitimi konularının nasıl işlenebileceği, ne tür materyallerin geliştirilebileceği üzerine 55 saati teorik 15 saati pratik eğitim olmak üzere toplamda 70 saatlik bir eğitim aldılar. 

Haberle ilgili detayları okumak için tıklayınız.İstanbul / Zübeydehanım HİE Enstitüsü'nde 8-9/09/2016 tarihlerinde

Türkiye'nin değişik illerinden 80'e yakın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ile biraraya geldik.

"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinde Öğretim Yöntem ve Teknikleri"
 ile
"Fatih Projesi - Eğitim Bilişim Ağı (EBA) İçerikleri" 

   - Etkileşimli Tahtalarda Kullanılan E-İçerikler
   - Mobil Cihazlarda Kullanılan E-İçerikler 

konulu seminerlerimizi sunduk.Katılım ve ilginin yoğun olduğu keyifli bir seminer oldu.Öğretmenlerimizin çeşitli öğretim yöntem ve tekniklerini yaparak yaşayarak öğrendiği seminerimizle ilgili görüşleri okumak için tıklayınız.


Arif Nihat ASYA Ortaokulu'nda 5,6 ve 7. sınıflara yönelik olarak düzenlenen Osmanlı Türkçesi [Osmanlıca] kursu için 20 OCAK 2016 tarihinde "Sertifika Töreni" yapıldı.  Okulun konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Çelik, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Bölge Okul Müdürleri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Töreni teşrif eden Sakarya Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ, Osmanlıca öğrenmenin anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yapıp, çalışmaları takdirle karşıladığını ifade ederek, öğrencileri ve onlara eğitim veren Gökhan Ay'ı tebrik etti. Programda sahneye çıkan kursiyer öğrenciler, perdeye yansıtılan muhtelif Osmanlıca metinleri okudular. Program sonunda Hayrat İnsani Yardım Derneği ve Sakarya Hayrat Vakfı İl Temsilciliği sponsorluğunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ziya CEVHERLİ tarafından çekilen kur'alarda 25 adet Osmanlıca Meallli Kur'an-ı Kerim seyircilere dağıtıldı.

Sertifika töreni ile ilgili basında çıkan haberler için TIKLAYINIZ.


 AKSARAY HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZDEN KARELER... 
24-25 AĞUSTOS 2015Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde
Türkiye'nin değişik illerinden 80'e yakın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ile biraraya geldik. 

"Din öğretiminde karşılaşılan güçlükler ve çözüm
    yolları(Öğretmen deneyimlerinin değerlendirilmesi)" 
ile
"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretiminde örnek
   etkinlikler ve işlenişler"
 
konulu seminerlerimizi sunduk.
Öğretmenlerimizle keyifli ve verimli bir zaman geçirmenin mutluluğu ile tekrar yollara revan olduk.TWITTER
INSTAGRAM
SEÇME ŞİİRLER