• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gokhanaycom
  • https://twitter.com/gokhanaycom
  • https://www.instagram.com/gokhanaycom/
  • https://www.youtube.com/c/gokhanaycom
    • Peygamberimizin Hayatı - Oratoryo Gösterisi
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret2208140
EBA MATERYAL
DKAB TABU
SINAV GÖREVİ
ETKİNLİK
AFAD DEPREM

HAKKIMDA


Gökhan AY kimdir?

1983 yılında dünyaya geldi.

2001 yılında Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. (Hazırlık + Ortaokul + Lise)
Selçuk Üniversitesi Seydişehir MYO Bilgisayar Programcılığından mezun oldu.
2004 ÖSS’de Sözel Puan alanında Türkiye 826.sı oldu.
2008 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi DKAB Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2008'den bu yana öğretmenlik mesleğine devam etmektedir.
Yurt içi ve yurt dışında çeşitli hizmet içi eğitim seminerleri verdi ve vermeye devam ediyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için dijital içerikler, ders materyalleri üretmekte ve ürettiği içerikleri ücretsiz olarak 2010 yılından beri www.gokhanay.com adlı kişisel web sitesinde ve sosyal medya gruplarında öğretmen ve öğrencilerle paylaşıyor.

Çanta Yayınlarından çıkmış bir kitabı (DKAB Akıllı Defter 8. Sınıf) ve soru yazarlığı çalışmaları bulunmaktadır.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Bünyesinde hazırlanan Materyal Geliştirme Kılavuzu yazımına katkı sağladı.Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve EBA Bünyesinde Kızılcahamam’da düzenlenen çeşitli çalıştaylara katıldı. Kitap inceleme komisyonlarında görev aldı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı ortak projesinde Almanya Kuzey Ren Vestfalya Bölgesi için İslam Din Dersi Kitap Yazımı komisyonunda görev aldı. Bu kapsamda Almanya’da DİTİB ve okul ziyaretlerine davet edildi ve kitap yazma çalışması yaptı.

Başlıca hobileri arasında kaligrafi, ebru, musıki, fotoğraf çekme, film izleme ve kitap okuma yer almaktadır.

YEĞİTEK bünyesinde "Senaryo Yazarı" olarak görev yapmış ve EBA'da yayınlanmış materyal çalışmaları bulunmaktadır.

Uluslararası kitap okuma yarışmaları kapsamında seslendirmiş olduğu 2 Kitap vardır. Yeni şeyler öğrenmeye meraklı, öğrendiklerini çevresi ile paylaşma sevdalısıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


BASINDA YER ALAN ÇALIŞMALARIMIZ

Osmanlı Türkçesi Kursumuz Basında...


 

Haberi indirmek için tıklayın.

Haber linki

********************************************************************************************************

http://www.sakaryayenigun.com.tr/42525-minik-kalplerden-buyuk-yardim-haberi.html

******************************************************************************************************
Haber linki

http://www.yenisakarya.com/36939-yeniket-iho-kandili-kutladi-haberi.html60 Kişi tek yürek oldu ve bir video projesi ile “Ramazana Merhaba!” dedi.
Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul bölümü olarak öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve idarecilerimizin yer aldığı bir Ramazan’a Merhaba videosu hazırladık. Ramazan ayının anlam ve önemini ifade eden, ayrıca Covid-19 sebebi ile evlerde kalmaya çağrı yapan videonun sözleri ve montajı tarafımızca hazırlandı.
Bu vesile ile Ramazan-ı Şerifinizi tebrik eder, bu ayın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederiz.

Ramazan videomuza ulaşmak için tıklayınız.
Mevlid-i Nebi temalı oratoryo gösterimizden bir kare...


OKULUMUZDA MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

2019 Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 8 Kasım 2019 tarihinde Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Konferans Salonu'nda bir program düzenlendi. Programa Yenimahalle İlçe Kaymakamı Sayın Selda DURAL, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Yenimahalle Bölgesinde görev yapan okul müdürleri, Jandarma Komutanı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Yaşar KESKİN'in açılış konuşmasıyla başlayan program, Beştepe Millet Camii İmam Hatibi Sayın Mustafa ORHAN'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Peygamberimize Mektup ve Liseler Arası "Peygamberimiz ve Aile" temalı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Yenimahalle İlçe Kaymakamı Sayın Selda Dural ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü tarafından takdim edildi. Lise düzeyindeki kompozisyon yarışmasında birinci olan Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi,12. Sınıf Öğrencisi Büşra ÜNAL tarafından okunan kompozisyon ile ortaokul düzeyindeki mektup yarışmasında birinci olan, Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu, 8. Sınıf Öğrencisi Enes Havva tarafından okunan mektup izleyicilerde tarifi mümkün olmayan güzel duyguların yaşanmasını sağladı. Programda daha sonra Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencilerinin görev aldığı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Gökhan AY yönetiminde hazırlanan  "Peygamber Efendimizin Hayatı" adlı oratoryo çalışması büyük beğeni topladı. Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yusuf Can KARAMAN'ın okuduğu Naat gönüllerde tatlı bir esinti oluşturdu. Program Sayın Hasan ÖZER Yönetiminde Altındağ Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi (Güzel Sanatlar Programlı) öğrencileri ile Sayın Ahmet KOYUNCU yönetiminde Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencilerinin oluşturduğu 150 kişilik dev koronun salonu büyük bir coşkuya sevk eden "Tasavvuf Musikisi Konseri" ile sona erdi. Yenimahalle İlçe Kaymakamı Sayın Selda DURAL programın hazırlanmasında emeği geçenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Peygamberimizin Hayatı Oratoryo Gösterisini izlemek için tıklayın.Din ve değerler alanı derslerine ait öğretim programları formatör çalıştayı için Türkiye'nin farklı illerinden çok sayıda öğretmenle DKAB İL FORMATÖRLERİ EĞİTİMİ için Kızılcahamam/Ankara'da idik.

8-10 Mayıs 2017

  

DEĞERLER EĞİTİMİ MENTORU YETİŞTİRME EĞİTİMİ
'ne katıldık.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Değerler Eğitimi’nin etkili bir şekilde verilmesi noktasında yeni yaklaşımlar geliştirmek amacıyla çalışmalarına 2016 yılı ocak ayında başlamıştı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yapılan görüşmeler neticesinde bir eğitim programı hazırlandı. Bu program “Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” adı altında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında projelendirildi. Eylül ayında projenin kabulünü müteakip sözleşme imzalanarak proje çalışmalarına başlandı. 

Proje kapsamında 9 ayrı branştan 54 öğretmen Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin’in yönetiminde, üniversiteden akademisyenlerinin rehberliği altında kendi branşları içerisinde değerler eğitimi konularının nasıl işlenebileceği, ne tür materyallerin geliştirilebileceği üzerine 55 saati teorik 15 saati pratik eğitim olmak üzere toplamda 70 saatlik bir eğitim aldılar.  

2021 MEVLİD-İ NEBİ HAFTASINI KUTLADIK.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in dünyaya teşrifinin 1448. Yılı Mevlidi Nebi Haftasını; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı hanımefendinin katılımıyla gerçekleştirdik. Diyanet İşleri Başkanlığının 2021 teması "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" konusunda gönüllerimize seslenerek tadına doyulmayacak bir konferans verdi. Okul müdürümüz tarafından kendisine plaket takdimi yapılarak teşekkür edildi.  Zehra Kuaybe Sur rehberliğinde 8/C sınıfı öğrencilerimizden Zeynep Rukiye KILINÇ, Zeynep Ecrin BİLGİLİ, Zeynep ŞENER ney performanslarını sergilediler. Nefise Salman hocamızın rehberliğinde 6/F sınıfı öğrencimiz Yiğit Esad Kaplan Fatih Sultan Mehmet tarafından yazılan "İstemem" şiiri seslendirdi. Gökhan Ay hocamız tarafından düzenlenen ve yönetilen "Çöle İnen Nur" adlı oratoryo 7/D ve 7/E sınıfları tarafından sunuldu. Programda görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimize bu güzel program için teşekkür ederiz.  

 

Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle okulumuzda Ödüllü Bilgi Yarışması düzenlendi. Yarışma sonuçları değerlendirildi ve her grupta 1. Olan öğrencilerimiz 50 tl değerindeki kantin çeki ile ödüllendirildi. BİRİNCİLERİMİZ; 5. sınıflardan; 5/G sınıfından A. Elif Yılmaz  6. sınıflardan; 6/F sınıfından Atıf Bilge Doğan 7. sınıflardan; 7/E sınıfından Ela Gül Yılmaz ve 7/F sınıfından Ahmet Akif Doğan  8. sınıflardan; 8/F sınıfından Abdulgani Bayraktar, 8/C sınıfından Neslihan Arslan ve 8/C sınıfından Meryem Köse  

 

100 Sünnet Etkinliği  Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle Okulumuzda Gökhan Ay hocamızın hazırladığı;100 sünnet videosu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi tarafından "Peygamberimizin Hayatı" dersinde izletildi. Ve öğrencilerimizden video sonunda hatırladıklarını söylemeleri istenerek; sınıflar arası bir yarışma düzenlendi. 100 sünnetin tamamını hatırlayarak kazanan sınıfımız 8-A sınıfı oldu ve Fatma Zehra Faslı hocamız tarafından ödüllendirildiler. 8-A sınıfını tebrik ederiz, etkinliği hazırlayan Gökhan Ay hocamıza, uygulayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize ve etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

NAMAZ
DKAB ÖĞRETMENLERİ
TAVSİYE FİLM
BİLİŞİM KURSU